Kecskeméti Református Pálmácska Óvoda

2013 májusában kaptam felkérést egy létesítendő 3 csoportos óvoda kertjének kiviteli szintű megtervezésére. A zöldterület háromszög elrendezése lehetővé tette a csoportos játszóterek funkcionális elkülönítését. Külön figyelmet fordítottam az ütéscsillapító burkolat méretezésére, a csapadékvíz elvezetésre, a védőtávolságok betartására, a megfelelő növényzet kiválasztására.

Kerttervezés, kerttervező kecskemét ikon
Kerttervezés, kerttervező kecskemét kép Kerttervezés, kerttervező kecskemét kép Kerttervezés, kerttervező kecskemét kép Kerttervezés, kerttervező kecskemét kép Kerttervezés, kerttervező kecskemét kép Kerttervezés, kerttervező kecskemét kép Kerttervezés, kerttervező kecskemét kép Kerttervezés, kerttervező kecskemét kép Kerttervezés, kerttervező kecskemét kép Kerttervezés, kerttervező kecskemét kép Kerttervezés, kerttervező kecskemét kép Kerttervezés, kerttervező kecskemét kép Kerttervezés, kerttervező kecskemét kép Kerttervezés, kerttervező kecskemét kép Kerttervezés, kerttervező kecskemét kép Kerttervezés, kerttervező kecskemét kép Kerttervezés, kerttervező kecskemét kép Kerttervezés, kerttervező kecskemét kép Kerttervezés, kerttervező kecskemét kép

Zöld Óvoda” lett a Pálmácska - 2015. január 6.

Kecskemét - A Kecskeméti Református Pálmácska Óvoda elnyerte a Vidékfejlesztési Minisztérium és az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt „Zöld Óvoda” pályázatot és az ezzel járó oklevelet. Ezt a címet az intézmény három évig használhatja, majd újra pályáznia kell.

- Óvodánk pedagógiai programjának kiemelt feladata a külső világ tevékeny megismerése - nyilatkozta hírportálunknak a rangos díj átvételét követően Simon Andrásné, az óvoda igazgatója. - Környezeti nevelésünk egész folyamatában a játékosság, a szemléletesség, a fenntarthatóság pedagógiáját és az élet-közeliség elvét alkalmazzuk.

Fontos számunkra, hogy már az óvodás évek alatt megismertessük a gyerekeket a fák, a növények szeretetével, védelmével, ápolásával, az állatvédelemmel, a madarak etetésével, a hulladék helyes kezelésével és az egészséges táplálkozás tudatosításával.

Az a dolgunk, hogy hogy gyermekeink figyelmét minden nevelési területen a környezet felé irányítsuk. A szülőföld, a lakóhely, az ehhez kapcsolódó személyek megismerése, szeretetet vezet el a környezettel való pozitív viszony kialakításához.

Reményeim szerint az a generáció, amely Zöld Óvodában teszi meg az első lépéseket egy "világbarátabb" élet felé, jó úton fog járni ahhoz, hogy megteremthessenek egy környezettel összhangban lévő, és számukra is élhetőbb jövőt.